Шумен -2 и Икономически университет се класираха за полуфиналите в

...

ИУ и Шумен -2 са на полуфинал на Изток

Шумен -2 и Икономически университет се класираха за полуфиналите в район Изток на ББЛ А група, откакто затвориха сериите си с 2-0 победи.

Шумен -2 надделя Ънстопабъл в зала „ Добротица “ в Добрич със 78:57. Баскетболистите на Янко Янков и Звонко Папак дръпнаха с 24:16 след 10 минути игра, а на почивката преднината им скочи на 13. Те продължиха да усилват задатъка си и след паузата и преди последната четвърт се откъснаха с 61:36. Ънстопабъл завоюва заключителния интервал, само че без това с нещо да промени крайния излаз на срещата.

С 20 точки за триумфа се регистрира Баръш Мустафа, 16 има Пламен Русков, а 14 добави Веселин Байчев.

За домакините по 16 точки осъществиха Кирил Кънев и Петър Демирев, 10 има Кирил Кирилов.

Подобен резултат се получи и в другия дуел, в който ИУ победи Светкавица в Търговище със 78:56. Гостите имаха най-малък задатък след първата част, само че след доста мощна втора на почивката се откъснаха с 39:27. Играта бе относително равностойна след паузата, като ИУ поддържаше стабилен задатък и преди последната четвърт водеше с 54:43. До края обаче разликата още веднъж стартира да пораства и варненският отбор завоюва безапелационно.

Емил Михалев бе най-резултатен за триумфа с 22 точки, по 15 прибавиха Александър Подскочиев и Майкъл Жеков.

За Светкавица над всички бе Николай Ненов с 27 точки, Александър Янчев вкара 13, с 12 е Айбас Абилов.