Щутгарт записа комфортна победа над Унион с 2:0 в първия

...

Щутгарт би Унион и се доближи на точка от Байерн

Щутгарт записа удобна победа над Унион с 2:0 в първия мач от 25-ия кръг в Бундеслигата. С триумфа южняците събраха 53 точки и се приближиха на точка на втория. Унион остава 14-и с 25 точки.

Щутгарт поведе в 19-ата минута с доста хубав гол на Гираси. Атакан Каразор откри голмайстора и той заби топката в долния десен ъгъл за 1:0. Гирси посвети попадението на бебето си. Той има към този момент в Бундеслигата.

В 65-ата минута се стигна до ново попадение за домакините. Крис Фюрих стреля от към 15 метра и прати топката зад голлинията за 2:0.

Четири минути по-късно интригата завърши, откакто Унион остана с човек по-малко. Андраш Шафер си изкара пряк червен картон и това постави точка на разногласието.

Победата е шеста в последните осем мача за Щутгарт. Единствената загуба в този интервал е от Байер Леверкузен за купата.
Източник: flashnews.bg