Щутгарт разби Шалке 04 с 5:1 у дома в мач

...

Щутгарт разби Шалке 04

Щутгарт разруши Шалке 04 с 5:1 вкъщи в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. " Швабите " удължиха мъката на " кралскосините ", за които спасението наподобява все по-непосилна задача.

В 10-ата минута Ватару Ендо откри резултата след асистенция на Борна Соса. В 28-ата минута още веднъж японецът се разписа, като този път му асистира Гонсало Кастро.

В 34-ата минута Саша Калайджич направи резултата типичен. Шалке съумя да върне едно попадение посредством Сеад Колашинац в 40-ата минута.

В 72-ата минута гостите получиха дузпа, само че Набил Бенталеб пропусна.

В края на мача Ендо на два пъти асистира за нови два гола във вратата на Шалке. Първо се разписа Филип Клемент в 88-ата минута, а в продължението на мача прецизен бе и Даниел Дидави.

С триумфа Щутгарт събра 32 точки и заема 9-о място във краткотрайното класиране. Шалке 04 е на дъното с едвам 9 точки.
Източник: fakti.bg