Щутгарт продължи похода си към Шампионска лига с нова победа.

...

Щутгарт диша във врата на Байерн след нова победа

Щутгарт продължи похода си към Шампионска лига с нова победа. Швабите се постановиха с 2:0 вкъщи над Унион Берлин. Двубоят беше от 25-ия кръг на Бундеслигата.

Точни за триумфа на възпитаниците на Себастиан Хьонес бяха Серу Гираси (19) и Крис Фюрих (65). " Железните " приключиха мача с човек по-малко. откакто Андрас Шефер беше изпъден в 69-ата минута.

С триумфа Щутгарт събра 53 точки и заема трето място във краткотрайното класиране, като е единствено на точка от втория Байерн, който е и с мач по-малко. Унион е 14-и с 25 точки.

Домакините поведоха в 19-ата минута. Тогава Гираси получи подаване от Атакан Каразор и със страховит шут в левия ъгъл вкара за 1:0.

В 65-ата минута Фюрих овладя топката пред наказателното поле и със мощен удар осъществя за 2:0. Четири минути по-късно Шефер остави гостите с човек по-малко.