Щутгарт постигна убедителна победа с 4:1 при гостуването си на

...

Щутгарт с убедителен успех в Майнц

Щутгарт реализира безапелационна победа с 4:1 при гостуването си на Майнц, като записа първи триумф за новия сезон. Тимът на Пелегрино Матарацо губеше в огромна част от първото полувреме, макар че имаше преимущество.

Гостите сътвориха две положения в самото начало, само че не се възползваха, а противникът им означи при първата си смислена офанзива в 11-ата минута. Тогава Куайсон откри резултата. Щутгарт съумя да изравни в края на първата част, когато Вамангитука прати топката в мрежата с невисок удар. След час игра Дидави изведе отбора напред.

After falling behind early on, Stuttgart turn it around in superb style to pick up their first win of the season 1-4
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN)
Майнц се засилва, само че в 77-ата минута остана с човек по-малко, защото бранителят Ниакате получи втори жълт картон. Това пречупи домакините и до края те позволиха още два гола, дело на Климович и Калайджич.

Бундеслига 2 кръг, събота 26 септември  Майнц 05 1:4краен резулат  Щутгарт