Щутгарт постигна безбролемна победа срещу Унион (Берлин) с 2:0 у

...

Щутгарт се доближи само на точка от Байерн, след безпроблемна победа над Унион

Щутгарт реализира безбролемна победа против Унион (Берлин) с 2:0 вкъщи в първа среща от 25-ия кръг на Бундеслигата.

" Швабите " поведоха в резултаат в 19-ата минута, когато Атакан Каразор откри с точно извеждащо подаване Серу Гираси, който насочи неспасяем удар към долния десен ъгъл от границата на наказателното поле - 1:0.

В 65-ата минута се стигна до ново изтънчено попадение на сметката на домакините. Крис Фюрих откри топката с невероятна мощ и компактност от към 15 метра, насочи я към горния ляв ъгъл и повиши на 2:0 в интерес на Щутгарт.

Четири минути по-късно интригата в срещата тотално завърши, откакто Унион (Берлин) остана с човек по-малко. Андраш Шафер си изкара малоумен пряк червен картон, с който остави тима си с 10 души и по този начин предреши изхода на мача.

По този метод швабите събраха 53 точки на третото място във краткотрайното класиране и се приближиха единствено на 1 зад втория Байерн (Мюнхен). Столичани пък са 14-и с 25 точки.