Щутгарт победи Байерн Мюнхен с 3:1 в мач от 32-ия

...

Байерн Мюнхен претърпя поражение в гостуването си на Щутгарт

Щутгарт победи Байерн Мюнхен с 3:1 в мач от 32-ия кръг на Бундеслигата. Гол от дузпа на Хари Кейн не оказа помощ на играчите на Томас Тухел да избегнат провалянето.

Домакините откриха резултата в 29-ата минута. Леонидас Стергиу бе изведен в наказателното поле и копна топката около Мануел Нойер за 1:0.

Преди почивката баварците получиха дузпа за нарушени на Валдемар Антон против Серж Гнабри. Хари Кейн означи 44-ия си гол за сезона от бялата точка.

След почивката възпитаниците на Себастиан Хьонес възобновиха преднината си. Ву-Йонг Джонг засече с глава центриране във вратарското поле на Силас. Двамата футболисти, появили се на терена от аварийна пейка, комбинираха за попадението.

След като се регистрира с асистенция Силас съумя да запише името си измежду голмайсторите в добавеното време. Конгоанецът стреля по земя отвън наказателното поле.

Байерн Мюнхен остава на второто място в класирането с актив от 69 точки, до момента в който Щутгарт е трети с два пункта по-малко.