Щутгарт отпадна от турнира за Купата на Германия, след като

...

Тъга за Щутгарт, радост за Шалке 04

Щутгарт отпадна от шампионата за Купата на Германия , откакто отстъпи с 1:3 при гостуването си на Майнц 05.

Двубоят бе от 1/8-финалите на шампионата, а головете за спечелилите бяха дело на Бергрийн, Диало и Сердар. За Щутгарт се разписа Гентнер.

Решителният миг в дуела пристигна в 54-ата минута. " Швабите " имаха задатък от един гол и получиха право да изпълнят дузпа. Денис Аого обаче не съумя да осъществя. Така вместо гостите да пернат с 2:0, те се сринаха и в оставащото време до края инкасираха три попадения.

Снимка 329939
Източник:

Няколко часа по-късно, Шалке 04 стори най-очакваното и отстрани последния в Бундеслигата Кьолн. " Гелзенкирхенци " не зарадваха със зрелищен футбол 56 392 фенове на " Велтинс Арена ", само че въпреки всичко се поздравиха с скъпия триумф 1:0.

В воин за домакините се трансформира звездата Макс Мейер, който в 63-ата минута засече по ексцентричен метод центриране от корнер, и по този метод прати своя отбор на четвъртфиналите.

В различен дуел от тази фаза третодивизионният Падерборн надделя Инголщат 04 с 1:0.

Петер Щьогер: Елиминираме ли Байерн, имаме огромни шансове за продобиване на Купата
Треньорът на Дортмунд: " Байерн " и " уязвимост "? Тези две думи не са част от едно и също изречение

" Със сигурност не сме ги желали при жребия "

МАЙНЦ - ЩУТГАРТ 3:1

0:1 Гентнер (41 " ), 1:1 Бергреен (62 " ), 2:1 Диало (71 " ), 3:1 Сердер (90+3)

ШАЛКЕ - КЬОЛН 1:0

1:0 Мейер (63 " )

ПАДЕРБОРН - ИНГОЛЩАТ 1:0

1:0 Золински (56 " )