Щутгарт най-после спря пропадането си и записа първа победа от

...

Щутгарт взе първа победа от много време

Щутгарт най-сетне спря пропадането си и записа първа победа от началото на месец октомври насам. "Швабите " се постановиха с 2:1 над Майнц 05 в семейството си от 13-ия кръг на Бундеслигата. Така пристигна краят на серията от 4 следващи загуби във всички шампионати и общо 6 мача без победа. За гостите пък това е завършек на положителната му серия от 5 следващи мача без проваляне.

Домакините поведоха в 21-ата минута, когато Хироки Ито с великолепен удар от двежение благодарение на гредата не остави шансове на вратаря.

Четири минути по-късно съдията отсъди дузпа в интерес на Щутгарт за рискова игра на Робир Центрер, само че по-късно обстановката бе прегледана с ВАР и арбитърът промени решението си.

Майнц обаче съумя да възвърне равенството в 39-ата минута, когато Александър Хак се извиси и с глава означи след центриране от корнер.

В 51-ата минута обаче Щутгарт изкова успеха. Борна Соса бе изведен в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл за 2:1.

С тази победа Щутгарт събра актив от 13 точки и излезе на 13-ото място в класирането. Майнц пък се намира на 9-ото място с 18 точки.