Щутгарт нанесе втора загуба на вицешампиона Борусия Дортмунд за сезона,

...

Борусия Дортмунд с нова издънка, допусна пълен обрат от Щутгарт

Щутгарт нанесе втора загуба на вицешампиона Борусия Дортмунд за сезона, побеждавайки го с 2:1 като хазаин.

Вратарят на гостите Грегор Кобел избави първата от двете отсъдени дузпи в мача в 11-ата минута. Тя пристигна след нарушаване на Кобел минута по-рано, само че стражът отрази удара на Крис Фюрих. Домакините имаха искания за нова дузпа в 23-ата минута след безредие в наказателното поле на Борусия Дортмунд, само че такава не бе отсъдена.

Гостите поведоха в 36-ата минута, когато Никлас Фюлкруг се възползва от чудесно подаване на Юлиан Риерсон и отблизо разстояние вкара за 1:0. Щутгарт изравни още до почивката, като в 42-ата минута Дениз Юндав бе прецизен за 1:1. В 62-ата минута топката се отби в гредата след изстрел на Марсел Забитцер при обещаваща офанзива на Борусия Дортмунд.

Домакините получиха правото да изпълнят втора дузпа и в 83-ата минута Серху Гираси донесе успеха на Щутгарт.