Краси Легионера ли е убиецът на Алексей Петров?
Що се отнася до Анатолий Мънков – Плъха, то клетката на мобилния му телефон е била в Слънчев бряг в дните преди и след убийството на Алексей Петров. Възможно е обаче плевенчанинът да е оставил съзнателно мобилния си телефон на морето, защото оперативни сведения сочат, че той е бил в региона към с. Мърчаево малко след убийството на Алексей Петров.
Плъха беше обвиняем дружно с Георги Стефанов, Тихомир Дочев – Мравката и Стилиян Георгиев – Мишока за показната екзекуция на Бай Миле, разстрелян с 21 патрона. ДНК следи от Плъха бяха открити на мястото на престъплението, както и по туба с бензин, с която е бил разпален автомобилът, с който са се измъкнали от убийството в ресторант „ Славия “.
Според криминалистите точно Плъха е водил бандата от четирима екзекутори, които направиха на сито Бай Миле и телохранителите му. През пролетта на 2015 година Анатолий Мънков – Плъха и останалите трима подсъдими дефинитивно бяха оправдани от съда за убийството на съоснователя на борческата формация СИК. Оттогава за него не се беше чуло нищо.
Източник: Уикенд, crimesbg.com




