Ще сезираме и европейските институции за безпрецедентното задържане на искането

...
Ще сезираме и европейските институции за безпрецедентното задържане на искането
Коментари Харесай

Варна се вдигна в защита на Благо Коцев! Кирил Петков обеща да сезира Брюксел

Ще сезираме и европейските институции за невижданото задържане на настояването за смяна на мярката за неотклонение на Благомир Коцев. Това сподели някогашният министър председател и съпредседател на Политическа партия " Продължаваме промяната " Кирил Петков във Варна.
 
Той дойде в морската столица, с цел да се включи в митинга в отбрана на арестувания кмет на Варна. 

" Прокуратурата де факто нарушава правилото за неотложно внасяне в съда на преписката. Утре в София ще има митинг, а в четвъртък или петък още веднъж във Варна ", добави той.

Кирил Петков сподели още, че той и сътрудниците му " няма да разрешат диктатурата да продължава ". " Те би трябвало да знаят, че имат цена тези безобразия. Докато има политически пандизчии, всеки ден това напрежение ще се качва ", съобщи Петков.

Поредният митинг във Варна в отбрана на арестувания кмет на града Благомир Коцев и обвинените общински съветници Николай Стефанов и Йордан Кателиев стартира в 18.30 ч. пред постройката на Общината.

В демонстрацията се включиха стотици варненци. Организаторите упорстват за неотложно разглеждане на мярката за неотклонение и освобождение на тримата арестувани. Протестът мина под лозунгите „ Свобода за политическите пандизчии “ и „ Върнете варненци във Варна “.

Временно изпълняващият длъжността кмет на Варна Павел Попов съобщи пред присъстващите:

" Сигурно тази заран всички сте видели новината за трамвая в София, който се е забил в една постройка, в един подлез. Първоначално повярвахме, че този трамвай е похитен. Сега се оказа, че не е по този начин. Но във Варна доста елементарно повярвахме, че трамваят е похитен, тъй като тук се пробваха да отвлекат цяла община. Опитаха се да лишават хората, на които тази община е доста значима. Ръководителят на общината – Благомир Коцев, също им беше неуместен. Само че Благомир Коцев не слезе да пие кафе, не отиде да се снима под оня герб – символичния. Стоеше тук и изпълняваше отговорностите си. Докато не нахлуха хора от един орган, предназначен да ни пази от корупцията, само че който се употребява като политическа бухалка, и го водиха в София.

Това е първо нападение против Варна, против достолепието на жителите, против справедливостта и против демокрацията. Този скрит план, за благополучие, успяхме да го осуетим. Засега. Всички системи на град Варна работят обикновено. Опитваме се да поддържаме действителния темп на града, колкото и да е мъчно това в отсъствието на кмета.

Потъпкана беше демокрацията, тъй като когато правосъдната власт се употребява за обслужване на определени хора и органи, това е посягане против демокрацията. Моля всички да се съпротивляваме против това и да не стопираме.

Аз и моите сътрудници сме тук. Нямаме желание да си тръгваме, да изпълним фантазията на жадните за власт и да допуснем идни избори във Варна. Ако е належащо, ще демонстрираме волята си всеки ден. "

Сестрата на Благомир Коцев - Биляна Коцева, разгласи пред множеството, че чиновници на Община Варна са привиквани по доста жесток метод в София да дават показания против арестувания кмет. По думите й това е ставало без право на отвод и на техни разходи.

" Благо доста ви благодари за поддръжката и ви дава обещание, че няма да се откажем “, съобщи Биляна Коцева.

Демонстрация продължи с шествие по варненските улици.

Това е седмият митинг във Варна в отбрана на кмета Коцев и първият след 27 юли.

Варненският кмет Благомир Коцев и обвинените общински съветници Николай Стефанов и Йордан Кателиев се намират в ареста към този момент близо два месеца по обвинявания за присъединяване в проведена незаконна група и хипотетично присъединяване в подкупи.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР