Ще се влюбите в този десерт и ще го правите

...
Ще се влюбите в този десерт и ще го правите
Коментари Харесай

Крем торта с ягоди и кисело мляко – невероятен вкус без печене и варене

Ще се влюбите в този десерт и ще го вършиме освен по празници, а през ден!

Щом се появят пресни ягоди, нямаме самообладание да създадем някои прелестни сладкиши с тях. Тази кремообразна торта с ягоди и кисело мляко е една от обичаните на нашето семейство.

Лесна е за подготвяне, не е належащо печене, просто я оставете да се охлади малко преди сервиране. Вкусният крем и меката шоколадова глазура от горната страна вършат сладкиша нещо необикновено.

Споделяме цялостната рецепта с вас и се надяваме да ни споделите вашите усещания от резултата – Крем торта с ягоди и кисело мляко:

Продукти:

почти 26 дребни бишкоти,
200 мл прясно мляко,
половин супена лъжица какао на прахуляк,
2 супени лъжици захар
Съставки за крема:

300 мл ягодово кисело мляко,
500 мл сметана за разтрошаване (сладкарска),
100 гр. бял шоколад,
150 гр. пудра захар,
300 г ягоди.
Съставки за шоколадовия пласт:

100 гр. млечен шоколад,
500 гр. мрачен шоколад,
200 мл сметана за разтрошаване.
Приготвяне:

Смесете млякото със захарта и какаото на прахуляк. След това бързо потопете бишкотите в него, не ги накисвайте, и ги подредете в тава за печене или подобаваща форма.

Разтопете белия шоколад, след което го оставете да се охлади до хладък, не парещ. Междувременно смесете ягодовото кисело мляко с пудрата захар. Изсипете разтопения шоколад и разбъркайте до гладкост. Разбийте битата сметана, до момента в който стане твърда, това е значимо, тъй като ще придаде на крема мечтаната консистенция. Внимателно я прибавете към основата от кисело мляко, след което прибавете нарязаните на кубчета ягоди.

Разпределете крема върху пласта бишкоти, загладете го и леко почукайте купата, с цел да се уверите, че е отмерено разпределен на всички места.

За горната част загрейте битата сметана и я изсипете върху нарязания шоколад. Разбъркайте, до момента в който стане изцяло гладка и лъскава. Когато е напълно хладка, я изсипете върху сметаната и я загладете оптимално (аз не получих изцяло постоянен отгоре). Сложете готовата торта в хладилника за най-малко 2 часа, с цел да се обединят усетите малко. Можете да я нарежете на красиви кубчета.
Източник: flagman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР