Ще разкъсаме страната на парчета, не може да имаме още

...
Ще разкъсаме страната на парчета, не може да имаме още
Коментари Харесай

Ройтерс: Тръмп пред страшна дилема - бунт сред привърженицит...

Ще разкъсаме страната на части, не може да имаме още един Ирак, предизвести Стив Банън, един от авторитетните гласове в обединението на Тръмп

 

Перспективата за американски удар по Иран извади на показ разделянето в обединението от поддръжници, която докара на власт президента Доналд Тръмп, като част от неговите последователи го приканват да не въвлича страната в нова война в Близкия изток, отбелязва Ройтерс, представен от dariknews.bg.
Стожерът Стив Банън срещу офанзива против Иран
Някои от най-изтъкнатите републикански сподвижници на Тръмп, в това число един от стожерите на придвижването " Да създадем Америка велика още веднъж " (MAGA) Стив Банън, се оказаха в необикновеното състояние да са в несъгласие с един президент, който значително споделя техните изолационистки трендове.

Банън, един от многото авторитетни гласове от обединението на Тръмп " Америка преди всичко ", прикани за нерешителност що се отнася до присъединението на американската войска към Израел в опитите за заличаване на иранската нуклеарна стратегия при липса на дипломатическо съглашение.

" Не може да създадем това още веднъж ", съобщи Банън пред кореспонденти на събитие, спонсорирано от в. " Крисчън Сайънс монитър ", във Вашингтон. " Ще разкъсаме страната на части. Не може да имаме още един Ирак ", предизвести той.

Банън продължи да приканва за самообладание в известния си подкаст " Военен щаб " ( " War room " ), потвърждавайки, че Тръмп е подготвен да понесе отговорността за възможното събаряне на иранския режим.
Какво сподели Джак Пособец
Към него се причисли Джак Пособец, друга видна фигура в MAGA.

Целта, сподели Пособец, е " да бъдат забъркани Съединените щати, да се смени режимът и, за жалост, Съединените щати да довършат нещо, което не е стартирано от нас ".

Банън отговори: " Начинът за промяна на режима е тя да пристигна от улицата. Тя би трябвало да пристигна от хората. Ако тя идва от горната страна, от непозната мощ, в никакъв случай не работи. "

Антиинтервенционистката част от Републиканската партия следи с паника по какъв начин Тръмп бързо мина от търсене на спокойно дипломатическо решение с Иран към възможна поддръжка на Съединени американски щати за военната акция на Израел, която може да включва потреблението на бомби за разрушение на бункери.

Евентуалното решение на Тръмп да се включи в спора би било внезапно отклоняване от нормалната му нерешителност във връзка с задграничните обвързаности. То може да повлияе на неговата акция за поощряване на положителните връзки в Персийския залив и може да обърка напъните му да контракти преустановяване на войната в Украйна и да подписа покупко-продажби за митата с редица страни по света, отбелязва в умозаключение Ройтерс.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР