Ще подготвим с помощта на експерти промени в Закона за

...
Ще подготвим с помощта на експерти промени в Закона за
Коментари Харесай

„Възраждане" иска да отпадне средната скорост от Закона за движение по пътищата

Ще подготвим благодарение на специалисти промени в Закона за придвижване по пътищата, с които да премахнем междинната скорост като рискова за водачите, тъй като тя предизвиква повече гибел, съобщи ръководителят на " Възраждане "  Костадин Костадинов в декларация от парламентарната естрада.
Прочетете още
Когато през септември бяха признати най-мащабните промени в Закона за придвижване по пътищата, се обясняваше, че задачата е да се понижи броят на жертвите, да бъде спряна войната по пътища, уточни Костадинов. Тогава се обясняваше, че единственият метод да спрем множеството жертви е въвеждането на междинна скорост, макар статистиките на най-различни организации, измежду които Института за пътна сигурност, каза Костадинов. По думите му, въпреки и с нежно болшинство, междинната скорост е била прокарана в пленарната зала.

Два месеца и половина по-късно се оказва, че броят на жертвите по пътя е скочил след огромните промени в закона. Само за един месец са санкционирани над 33 хиляди души, от които близо 40% са чужденци, сподели водачът на " Възраждане ".  

Общият брой на санкциите за осъществени нарушавания по пътищата надвишава един милион, това значи, че всеки втори водач е бил санкциониран, а имайте поради, че към момента годината не е свършила, уточни Костадинов. " Държавата е запретнала ръкави, катаджиите се крият по храстите като диверсанти и не е толкоз надалеч денят, в който може би една огромна част от българските водачи, към този момент повече от 50%, ще бъдат санкционирани, което в действителност се оказа, че е крайната цел на това упражнение ", разяснява Костадинов. Идеята не беше да се понижат жертвите, да се увеличи сигурността по пътищата, концепцията беше и продължава да бъде да се цялостни продъненият държавен бюджет с пари на водачите, сподели ръководителят.

Костадинов означи, че от началото на годината наложените санкции са за над 200 млн. лв. или другояче казано над един милион нарушавания са открити единствено за превишена скорост. Той сподели, че ще приготвят законови промени за унищожаване на междинната скорост и " който гласоподава за оставането ѝ, гласоподава за повече гибел на цената на повече пари в държавния бюджет ".
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР