Ще можем да премахваме двете приложения от систематаНова версия на

...
Ще можем да премахваме двете приложения от систематаНова версия на
Коментари Харесай

Microsoft „сваля имунитета” на WordPad и Paint в Windows 10

Ще можем да отстраняваме двете приложения от системата

Нова версия на Windows 10 ще разреши на потребителите да изтриват WordPad и Paint
(снимка: Microsoft)

Microsoft възнамерява да добави забавна опция в идната огромна актуализация на операционната система Windows 10, която се чака да се популяризира всеобщо до потребителите тази пролет .

В обновлението Windows 10 20H1 (версия 2004) приложения като графичния редактор Paint и текстообработващата стратегия WordPad ще станат незадължителни. Досега те бяха неразделна част от ранните версии на Windows, само че потребителите към този момент ще могат да ги отстраняват, заяви Windows Latest.

Много от функционалностите на Windows са дейни по дифолт, само че потребителите ще могат да ги деактивират посредством систематичните настройки (Settings). Там има специфичен раздел за деактивиране – Optional Features, където наред с приложения като Windows Media Player и Internet Explorer 11 попадат Paint и WordPad.
още по тематиката
След промени в настройките, приложенията ще бъдат изключени, ще изчезнат от менюто „ Старт ” и от други места в системата. Всяко приложение заема повече от 6 MB памет на компютъра. След рестартиране приложенията ще бъдат отстранени от системата.

Функцията към този момент е налична в тестовата версия 19041, която може да е и претендент за крайна версия. Пускането на Windows 10 20H1 за всеобщия консуматор се чака през април или май.
Източник: technews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР