Ще има ли кой да ги прегърне? Историята им разказва

...
Ще има ли кой да ги прегърне? Историята им разказва
Коментари Харесай

Намерено е приемно семейство за близнаците, които от 9 месеца живеят в болница в София

Ще има ли кой да ги прегърне? Историята им споделя Александра Ничева.

Децата към този момент са изцяло здрави, изясняват лекарите. Майката обаче не може да се грижи за тях, съгласно обществените.

" Извън болничното заведение не са излизали. Излизането им е родилното – колата за спешна помощ – тук. И това е, най-вече в случай че някой ги е посочил през прозореца, да видят и те, че има нещо друго, освен това от четири стени в този свят ", коментира д-р Яна Пашова.

Това не е първият сходен случай, само че по-често оставени на грижите на лекарите, са заболели деца, показва шефът на болничното заведение.

Ще се откри ли дом за близнаците, се питат лекарите. От Агенцията за обществено подкрепяне дават отговор - към този момент са открити две евентуални приемни фамилии, само че децата ще бъдат разграничени сред тях.

" Приоритетно се работи по опцията децата да останат дружно, като бъдат настанени в едно приемно семейство, което би могло да отговори на прочувствените и здравословните им потребности ", се споделя в позицията на организацията.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР