Ще бъде предимно слънчево. След обяд ще има временни увеличения

...
Ще бъде предимно слънчево. След обяд ще има временни увеличения
Коментари Харесай

Съществено повишение на температурите днес

Ще бъде най-вече слънчево. След обяд ще има краткотрайни нараствания на облачността, само че единствено на обособени места в Западна България едва ще превали. Ще духа сдържан, краткотрайно мощен вятър от югозапад.

Минималните температури ще са сред минус 5° и 0°, малко по-ниски в котловините на Югозападна България. Максималните температури ще са сред 4° и 10°. В София минималната температура ще е към минус 3°, оптималната - към 5°.

По Черноморието ще бъде най-вече слънчево. Ще духа сдържан югозападен вятър. Минималните температури ще бъдат от минус 2° до 4°, а оптималните - от 7° до 9°. Температурата на морската вода е от 9° до 11°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

В планините ще е най-вече слънчево, след обяд с краткотрайни нараствания на облачността, само че единствено на обособени места в Западна Стара планина, Рила и Пирин ще превали едва. Ще духа мощен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде към 3°, на 2000 метра - към минус 4°.

През идващите дни вятърът в източната половина от страната ще е от юг-югозапад, сдържан и мощен. Температурите там ще са прекомерно високи - минималните ще са над нулата, а оптималните ще доближават тук-там 15°-16°. Облачността ще е по-често забележителна, само че вероятността за превалявания е дребна. В северозападните региони още в събота, а в неделя и в по-голямата част от Северна България, с превръщане напразно от северозапад бързо ще застудее. На места ще превали едва, изначало най-вече дъжд, само че ще минава в сняг. Възможни са и поледици. Температурите там ще станат близки до нулата, оповестява Българска национална телевизия.

В началото на новата седмица в Северна България и планините ще останат изискванията за превалявания. Вятърът още веднъж на всички места ще е юг-югозападен и в северозападните региони краткотрайно ще се затопли, само че след това температурите отново ще се намалят и ще са близки до 0°, а дъждът ще се примесва и ще минава в сняг. В Източна България ще се задържи топло за сезона с температури до 15°-16°.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР