Щатът на гранична полиция ще бъде увеличен със 150 души.

...
Щатът на гранична полиция ще бъде увеличен със 150 души.
Коментари Харесай

Увеличават щата на граничната полиция със 150 души

Щатът на гранична полиция ще бъде повишен със 150 души. До момента това не се е случвало, тък като казусът е бил неглижиран. 14 чиновници на „ Гранична полиция “ са с дисциплинарни инспекции за съпричастност към трафика на мигранти. Това сподели директорката на Гранична полиция Росица Димитрова пред Българска национална телевизия.

„ Ние изпратихме план за увеличение на щата на гранична полиция със 150 броя. Министерството одобри. Щатът е намалял с над 1300 индивида към тази година. Първите чиновници би трябвало да преминат конкурс и 6 месеца образование. Факт е, че до момента този проблем е подценяван с години. “

„ Това, което в действителност знаем, е това, което сподели и министър Демерджиев. Има гилзи на българска териетория. Всички са приобщени към досъдебното произвеждане. Обикновено мигрантите се крият. Това не се е случвало до момента. Мога да заявя, че несъмнено стават по-агресивни “, добави тя.

„ По отношение на взаимоотношението на сужителите се разгласи публичната поръчка за ТЕТРА. Тази поръчка се забави, само че сме щастливи, че се пусна. Граничните ни служители на реда знаят тъкмо по кое време могат да употребяват оръжие. Нашите служители на реда са оборудвани. Имат и бронежилетки и оръжия “, твърди Димитрова.

„ Корупция има на всички места. Аз съм непримирима към корупцията. Трудно се работи, само че това ни сплотява. Нашата респект към сътрудника е продължение на работата ни. Ще продължим да охраняваме границата “, заключи тя.
Източник: breaking.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР