Фотоизложба в центъра на София разказва историите на осиновени кучета
Щастието има четири лапи и мокра зурла, а пътят му от общинския подслон до топлия дом минава през доверието и отговорността. Това е посланието на фотоизложбата " Вече съм у дома ", която беше открита през вчерашния ден в градинката " Кристал ". Експозицията показва 24 портрета и 12 действителни истории на осиновени кучета, уловени от обектива на Иван Шишиев от " Етюд-и-те на София ".
Зам.-кметът на направление " Образование, спорт и юношески действия " Десислава Желязкова, която сама е избрала да показа живота си с куче от подслон, акцентира дълбокия смисъл на тази връзка.
" Хората, които са осиновили тези животни, са същинските късметлии. Важно е обаче да сме наясно, че осиновяването е заричане за `завинаги` – в положително и в зло. То би трябвало да се съблюдава, с цел да има единствено някогашни бездомни и в никакъв случай някогашни домашни животни ", показа Желязкова. Тя добави, че в границите на акцията " БезДОМен или ДОМашен? " към този момент са осиновени над 120 животни, а информация за бъдещи любимци може да се откри посредством QR кодове на плакати в целия град.
Зам.-кметът по екология Николай Неделков подчертава върху това, че грижата за хората и за животните в София е една обща задача, която изисква обединени старания.
" В София най-хубавите решения се случват, когато работим дружно. Тази галерия е резултат от синхрона сред два екипа – `Екоравновесие` и дирекция `Спорт и юношески дейности`. Специално благодаря на доброволците от `Бандата на 1500-те`, които са нашият мотор и съидейник в спасяването на стотици кучешки животи ", съобщи Неделков.
Проектът, осъществен взаимно със съдружие " Бандата на 1500-те ", среща минувачите с герои като Тами, Берен, Боби, Джек, Амбър, Пипа, Жаки, Съли, Лешник, Бишкота, Кайра и Данте. По време на откриването стотици столичани получиха и на практика препоръки за грижа за домашните любимци от треньорите на AA Training.
" Вече съм у дома " остава в градинката " Кристал " до 22.05.2026 година, с цел да напомня, че ключът към решаването на казуса с безстопанствените животни е у всеки един от нас.
Зам.-кметът на направление " Образование, спорт и юношески действия " Десислава Желязкова, която сама е избрала да показа живота си с куче от подслон, акцентира дълбокия смисъл на тази връзка.
" Хората, които са осиновили тези животни, са същинските късметлии. Важно е обаче да сме наясно, че осиновяването е заричане за `завинаги` – в положително и в зло. То би трябвало да се съблюдава, с цел да има единствено някогашни бездомни и в никакъв случай някогашни домашни животни ", показа Желязкова. Тя добави, че в границите на акцията " БезДОМен или ДОМашен? " към този момент са осиновени над 120 животни, а информация за бъдещи любимци може да се откри посредством QR кодове на плакати в целия град.
Зам.-кметът по екология Николай Неделков подчертава върху това, че грижата за хората и за животните в София е една обща задача, която изисква обединени старания.
" В София най-хубавите решения се случват, когато работим дружно. Тази галерия е резултат от синхрона сред два екипа – `Екоравновесие` и дирекция `Спорт и юношески дейности`. Специално благодаря на доброволците от `Бандата на 1500-те`, които са нашият мотор и съидейник в спасяването на стотици кучешки животи ", съобщи Неделков.
Проектът, осъществен взаимно със съдружие " Бандата на 1500-те ", среща минувачите с герои като Тами, Берен, Боби, Джек, Амбър, Пипа, Жаки, Съли, Лешник, Бишкота, Кайра и Данте. По време на откриването стотици столичани получиха и на практика препоръки за грижа за домашните любимци от треньорите на AA Training.
" Вече съм у дома " остава в градинката " Кристал " до 22.05.2026 година, с цел да напомня, че ключът към решаването на казуса с безстопанствените животни е у всеки един от нас.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




