Шрюсбъри взе аванс от 1:0 след успех в плейофна битка

...

Шрюсбъри взе аванс пред Чарлтън с шедьовър

Шрюсбъри взе задатък от 1:0 след триумф в плейофна борба в Лига 1, която дава право на промоция в Чемпиъншип. Победното попадение пристигна в 80-ата минута, когато Нолън беше прецизен с отличен удар.

Мадженис стреля добре с глава още в 5-ата минута, само че кълбото не откри задачата и вратата на Шрюсбъри. Две минути по-късно домакините имаха искания за дузпа, само че тя не беше отсъдена. Нолън пропусна в 18-ата минута да изведе гостите напред в резултата, само че не сполучи.

В края на полувремето още веднъж домакините пропуснаха да открият резултата след удар на Мадженис.

През втората част и двата състава имаха благоприятни условия да отбележат, само че щастливчите бяха футболистите на Шрюс.

В 80-ата минута с отличен удар Нолън матира вратаря на домакините с удар отвън наказателното поле, пращайки топката тъкмо под напречната греда. Домакините се пробваха да стигнат най-малко до изравняването, само че по този начин и не съумяха да го сторят.

Реваншът е на 13 май на терена на Шрюсбъри.