Шотландия трябва да получи право да организира нов референдум за

...
Шотландия трябва да получи право да организира нов референдум за
Коментари Харесай

Никола Стърджън: Шотландия трябва да получи право на нов референдум за независимост

Шотландия би трябвало да получи право да провежда нов референдум за мястото си в Обединеното кралство след безапелационната победа на националистите във вчерашните избори, сподели през днешния ден Никола Стърджън, представена от Ройтерс.

Според екзитпол нейната Шотландска национална партия печели 55 места в Народното събрание от общо 59 изборни региона в северната английска провинция.

Стърджън съобщи в ефира на " Скай нюз ", че би трябвало да се даде опция на " народа на Шотландия да направи избор за личното си бъдеще ", съобщи Българска телеграфна агенция.

" Има ясно предпочитание и поддръжка за концепцията, че Шотландия не трябва да бъде връзвана с държавно управление на Борис Джонсън и откъсната от Европа срещу волята й ", сподели тя.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР