Шотландия победи с 3:2 Израел на „Хемпдън Парк“ в драматичен

...

Страшна драма в Шотландия! Късен гол накара домакините да мечтаят за Катар

Шотландия победи с 3:2 Израел на „ Хемпдън Парк “ в трагичен пряк конфликт за второто място в квалификационна група „ F “ за Мондиал 2022. Така „ Тартановата войска “ към този момент има преднина от четири точки пред днешния си противник. Гостите на два пъти повеждаха в резултата след голове на Еран Захави и Мунас Дабур. Шотландицте изравняваха посредством Джон Макгин и Линдън Дайкс. Последният пропусна и дузпа за „ гайдарите “ в края на първото полувреме. Скот Мактоминей донесе успеха на Шотландия в 94-тата минута.

Двата тима изиграха доста забавно и динамично първо полувреме. Още в петата минута гостите излязоха напред в резултата, откакто Еран Захави извърши доста добре директен свободен удар, пращайки топката в горния ъгъл. За нападателя на ПСВ Айндховен това беше 26-и гол в последните му 28 мача за национални тим.

Чудесна офанзива на „ Тартановата войска “ приключи с изравнително попадение в 29-ата минута. Анди Робъртсън и Тиърни направиха положително дойно към границата на наказателното поле, след което звездата на Ливърпул откри Джон Макгин, който си спря топката и с техничен удар стреля в далечния ъгъл.

Само две минути по-късно обаче Израел още веднъж излезе напред. Топката бе центрирана от фал, Натхо я засече е наказателното поле, след което се получи серия от рикошети, Гордън мазета, само че право на крайници на Дабур, който не сгреши от пет метра.

В края на полувремето домакините пропуснаха златен късмет да изравнят, откакто получиха дузпа за нарушаване против Били Гилмор. Линдън Дайкс обаче стреля ниско в центъра на вратата и Марсиано избави.

В 55-ата минута Дайкс засече от воле центриране на Робъртсън отляво. Реферът в началото отсъди нарушаване на нападателя поради високо вдигнат крайник, само че откакто изгледа повтаряне на обстановката, зачете гола – 2:2.

Шотландия натисна, търсейки успеха. В 72-рата минута ново попадение на Дайк бе анулирано поради нарушаване, а в 88-ата минута Марсиано избави удар от няколко метра на Макгин. В четвъртата от шестте минути добавено време Скот Мактоминей донесе успеха на домакините, откакто засече топката съвсем от голлинията след центриране от корнер на Макгин, след което Хендри отклони към далечната греда.