Шотландия и Швейцария завършиха при равенство 1:1 на УЕФА Евро

...

Шотландия и Швейцария завършиха при равенство 1:1 на УЕФА Евро 2024

Шотландия и Швейцария приключиха при тъждество 1:1 на УЕФА Евро 2024. Швейцарците събраха 4 точки на второто място във краткотрайното класиране. Шотландците пък записаха първа точка в актива си на шампионата и резервираха шансове за продължение към елиминациите.

В последните си мачове от груповата фаза на 23 юни отборът на Шотландия ще се изправи против Унгария, до момента в който съставът на Швейцария ще има за противник Германия.

Нападателят на Лудогорец Квадво Дуа, който се разписа за Швейцария при успеха с 3:1 над Унгария в първия мач, остана на аварийна пейка.

Шотландия и Швейцария приключиха при тъждество 1:1 на УЕФА Евро 2024 20.06.24 06:59 Светият Синод избира кандидатите за Български патрирах 20.06.24 06:51 Нов опит за избор на ръководител на Народното събрание 20.06.24 06:34 Хороскоп за 20-ти юни: Плановете на Стрелците за деня могат да претърпят смяна, Телците ги чака ден обвързван с промяна 20.06.24 06:23 Милионерка раздаде 25 милиона евро, коя е тя? 20.06.24 06:00

Скот Мактомини донесе преднина на Шотландия 13-ата минута, а Джердан Шакири изравни за Швейцария в 26-ата минута.

Двата тима изиграха динамично и оспорвано първо полувреме. Натискът на Шотландия в началните моменти даде резултат и в 13-ата минута Сток Мактомини осъществя за 1:0.

Отговорът на Швейцария пристигна 13 минути по-късно, откакто Джердан Шакири овладя топката след неточност в състава на Шотландия и осъществя със страховит удар от отдалеченост за 1:1 в 26-ата минута.

Вратарят на Шотландия Ангъс Гън се намеси в точния момент след изстрел на Дан Ндойе в 32-ата минута, а след осъществяването на ъглов удар от Шакири малко по-късно Ндойе прати топката в мрежата на шотландците, само че след инспекция със системата за видеоарбитраж-ВАР попадението не бе зачетено поради засада.

SafeNews напомня, че Германия отива на осминафинал на УЕФА Евро 2024 след победа над Унгария. Домакинът на европейското състезание по футбол победи с 2:0 Унгария и оглави класирането с шест точки, пред Швейцария с три и Унгария и Шотландия без актив.