Шофьор от Панагюрище получи наказание за нарушение в София, докато

...
Шофьор от Панагюрище получи наказание за нарушение в София, докато
Коментари Харесай

Мъж загуби книжката си и 2000 лева заради измама на роднина

Шофьор от Панагюрище получи наказване за нарушаване в София, до момента в който е бил вкъщи
Цветан Вакарелов от Панагюрище се озова в неуместна обстановка, откакто получи санкция от 2030 лв. и остана без шофьорска брошура за 18 месеца поради нарушаване, което не е направил. Мъжът е глобен за отвод от тест за опиати в София, макар че по това време се е намирал на 100 километра от мястото на инспекцията.
Полицейската инспекция
Инцидентът е документиран на 11 септември към 05:30 часа сутринта в село Казичене. Полицейски екип спрял за инспекция лек автомобил, чийто лидер не показал удостоверение за ръководство и персонална карта. Вместо това, водачът устно продиктувал данните на своя родственик – Цветан Вакарелов.

" Глобен съм на 11 септември в 5:30 часа в село Казичене, в случай че не съм идвал от 7 години в София ", описа пострадалият пред NOVA.
Пропуск в системата
Случаят разкрива сериозен пропуск в процедурата по идентификация. Въпреки че полицейските чиновници разполагат с таблети, които демонстрират фотография на лицето по въведеното ЕГН, те не са открили разликата сред действителния извършител и притежателя на данните.

" На таблета излиза моя фотография, не знам по какъв начин са решили, че нарушителят съм аз, въобще не си приличаме. Излиза, че някой не си е приключил работата ", показа Вакарелов. Той добави, че в никакъв случай не е управлявал автомобила, разказан в акта, защото има напълно друга марка кола.
Последствия и реакция
След като получил известието за санкцията, мъжът потърсил подпомагане в Районното ръководство в Панагюрище. Оттам го насочили неотложно да подаде несъгласие, с цел да съблюдава законовите периоди за обжалване.

От 8-о Районно ръководство в София увериха, че ще прегледат съществено жалбата на пострадалия и го посъветваха да подаде опровергаване до Софийския областен съд. Докато казусът не се обясни юридически, свидетелството за ръководство на Вакарелов попада в системата като оповестено за изземване. Това значи, че в случай че той бъде спрян за инспекция, документът му ще бъде физически лишен на пътя.

" Книжката ми е оповестена за изземване при първото шофиране ", съобщи Цветан, който е безапелационен, че в никакъв случай не е губил персоналните си документи.
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР