Школата на ПФК АРДА бележи сериозно развитие през последния месец,

...

Юношите старша възраст на Арда изиграха две срещи

Школата на ПФК АРДА бележи съществено развиване през последния месец, откакто другите гарнитури се включиха в шампионатите в съответните възрастови групи.

През миналата седмица юношите старша възраст изиграха два мача – един против Металик Сопот за състезание и против Димитровград за Купата на БФС.  В първата среща те записаха победа като посетители на Металик Сопот с 2:1. След като домакините първи откриха резултата, нашите момчета съумяха да създадат цялостен поврат. През първата част те сътвориха половин дузина положения, само че до попадение не се стигна. След почивката обаче напъните на играите на АРДА, даоха резултат. Точни за бъдещите звезди на първия тим бяха Емир Йълдъз и Фатих Мендерес. Стража на АРДА Рамадан Юсеин имаше едно рисково състояние, в което се намеси по ослепителен метод. Победата можеше да е още по-категорична, само че за жалост след многото положения топката по този начин и не се озова в мрежата на домакините. Това бе първи мач от шампионата за АРДА U19, откакто другата среща с Ботев Пд бе отсрочена.