Широко рекламираната трансферна цел на Левски - Габриел Обертан игра

...

Габриел Обертан вкара гол и получи жълт картон при победата на Ерзурум ББ срещу Йени Малатяспор

Широко рекламираната трансферна цел на Левски - Габриел Обертан игра за своя Ерзурум ББ при гостуването на Йени Малатяспор в мач от 15-ия кръг на турската Сюпер Лиг. Французинът имаше главен принос за успеха с 3:1, вкарвайки гол. С този триумф отборът от Източна Турция се отлепи от последното място.

Първият гол в мача падна в 44-ата минута и беше дело на Рикардо Гомеш за гостите след асистенция на Емрах Басан. Веднага по-късно Габриел Обертан получи жълт картон, показан му от рефера Мустафа Огретменоглу.

В 63-ата минута домакините изравниха. Карим Хафез подаде на Африйе Акуах, който възвърне паритета.

Радостта на Йени Малатяспор продължи доста малко. В 67-ата минута Емрах Басан направи втората си асистенция за гола на Митчел Доналд.

Само 4 минути по-късно и Габриел Обертан се записа след голмайсторите за 1:3.

В 80-ата минута някогашният футболист на Левски беше сменен от Петрус Бумал, който през сезон 2016-2017 игра за ЦСКА.

След този доста значим триумф Ерзурум ББ се отлепи от последното място и изпревари Кайзериспор. Тимът на Обертан има 12 точки от 15 мача и заема 20-а позиция. И трите победи за Ерзурум през сезона са като посетител.

Йени Малатяспор е на осмо място с 20 точки, колкото има и грандът Трабзонспор.

В първия мач за през днешния ден Газиантеп победи Аланяспор с 3:1. В другата преди малко приключила среща Анкарагюджю завоюва гостуването си на Денизлиспор с 2:1. От 18:00 часа е последният дуел за през днешния ден - дербито сред Истанбул Башакшехир и Касъмпаша, започващо в 18:00 часа.

Оставащите 4 мача от кръга са на следващия ден от 15:00 и 18:00 часа.