Шифрин продължи доминацията си с триумф в гигантския слалом в

...

Шифрин продължи доминацията си с триумф в гигантския слалом в Куршевел

Шифрин продължи превъзходството си с успех в гигантския слалом в Куршевел
Микаела Шифрин завоюва гигантския слалом при дамите във френския зимен курорт Куршевел. Американката, която се завърна след травма на гърба, победи във втория манш на надпреварата, макар виелицата, откакто даде поделено второ време в първия дружно с австрийката Шефани Брунер.

Това бе първият триумф в дисциплината за 23-годишната състезателка след златния й орден на Олимпиадата в Пьонгчанг през февруари и общи 49-ти за Световната купа, където рекордьор е шведът Ингемар Стенмарк с 86. На второ място остана олимпийската шампионка от 2010 Виктория Ребенсбург от Германия, до момента в който международната шампионка в гигантския слалом Теса Уорли от Франция се качи трета на почетната стълбичка.

Топ 10 допълват италианката Федерика Бриньоне, норвежката Ранхилд Мовинкел, австрийките Шефани Брунер и Ана Вайт, словачката Петра Влахова, шведката Фрида Хансдотер и французойката Аделин Муние. С триумфа си Шифрин се приближи до лидерката във краткотрайното класиране за гигантския слалом Бриньоне, като към този момент изостава единствено с 20 точки. Теса Уорли е трета на 25 от италианката.

В генералното класиране за Световната купа американката има голяма преднина пред втората Мовинкел – 422 точки разлика сред двете. Трета е австрийката Никол Шмидхофер. Утре предстоят слаломите при мъжете и дамите, като дамите са още веднъж в Куршевел, до момента в който мъжете ще карат в италианския зимен курорт Мадона ди Кампильо. /БГНЕС
Източник: bgnes.com