Шестте ми седмици на пост са динамични, напрегнати, но и

...
Шестте ми седмици на пост са динамични, напрегнати, но и
Коментари Харесай

Весела Лечева: Има незаконни и неморални действия в предходното правителство


Шестте ми седмици на пост са динамични, напрегнати, само че и сполучливи. Успехите на българските спортисти зарадваха доста българската аудитория. Това съобщи, длъжностен министър на спорта, в ефира на Българска национална телевизия.

„ Ние би трябвало да подсигурим успокоение на федерациите, с цел да гледат в дълготраен интервал – до идващите олимпийски игри. Мога да кажа, че съвсем огромна част от множеството федерации страдат от недостиг на средства във връзка с оборудването. Трябва да се водим къде върви спортът в Европа и в целия свят, кои са най-новите нововъдедения, тъй че нашите федерации да са на равна основа с техните противници ”, съобщи Лечева.

Според нея казусът е, че министерството е постоянно на опашката като финансиране. ММС не може да израсне със 100% бюджет. „ Трябва да се направи внезапна смяна във връзка с финансирането. Създаде се легенда, че някои от федерациите си разрешават да присвояват средства,  и това ескалира в предното ръководство. Предизвикваха се непрекъснати инспекции ”, сподели още тя.

„ Контролът е съпоставим с триумфите – има ли триумфи, това значи, че федерацията работи. Бях на Белмекен, никой не знаеше, че отивам, видях да упражняват близо 30 души от биатлона, което демонстрира, че тази федерация да вземем за пример работи. Тя беше ощетена с много сериозна сума от бюджета за тази година, което незабавно дава неустановеност по какъв начин ще приключат състезателите годината ”, добави още министъра.

Тя счита, че е значимо да има непрестанен разговор с федерациите, управленията и треньорите им, с цел да се подходи небюрократично, а да се гони чиста методика.

Лечева акцентира и изгодите от един футболен конгрес у нас: „ Ще кажа нещо във връзка семействата – в целия свят те подкрепят стопанската система. Тук виждаме бегли първи проблясъци на изгодите от тях, и един футболен конгрес би донесъл извънредно доста. ”

„ Бих споделила, че страната отдели много средства във връзка с огромни спортни обекти – „ Арена Армеец ”, „ Колодрума ”, залата в Русе, залата в Бургас. Националният стадион е хубав, само че морално стар – би трябвало да има нов, само че е въпрос на разговор. ”

Относно залата в Бургас, тя съобщи: „ Това, което е почнало като едно непретенциозно начинание, а по-късно става един сериозен огромен състезателен обект – зала Бургас е не по-малка от „ Арена Армеец ”, само че когато се работи на парче и няма изяснена идея, се получават тези порочни модели. Започва като скромна зала, по-късно обект за 15 хиляди фенове, и това води до удължение на периода. Би трябвало постоянно да се стартира с изясняване на концепцията за това кой ще я употребява, кой ще я експлоатира, по какъв начин ще се финансира, какъв брой ще коства. ”

Лечева още веднъж повтори своето ненамерение за съществени кадрови решения при започване на ръководството й като длъжностен министър. Според нея, на база направените инспекции, има противозаконни дейности от страна на предходното управление, само че има и аморални дейности. Всичко следва да бъде предоставено на прокуратурата.

„ Аз съм 20 години в политиката, ще остана в политиката и откакто не съм към този момент длъжностен министър ”, добави още тя.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР