Шесткратният шампион от Australian Open Роджър Федерер се класира за

...

Роджър Федерер премина скоростно през Филип Крайнович

Шесткратният първенец от Australian Open Роджър Федерер се класира за третия кръг на актуалното издание на шампионата от " Големия шлем ".Откритото състезание на Австралия по тенис.

Поставеният под №3 швейцарец реализира лесна победа против сърбина Филип Крайнович с 6-1, 6-4, 6-1 единствено за 1 час и 32 минути. 38-годишният деец направи по два пробива в първите два сета и три в третия. Крайнович изиска здравно спирането поради контузия на дясната ръка при 1-2 в третата част, след което загуби последните четири гейма в мача.

Федерер, който има рекордните 20 трофеи от " Големия шлем ", записа 42 уинъра. В третия кръг той ще играе против представителя на домакините Джон Милман. Австралиецът надигра №31 поляка Хуберт Хуркач с 6-4, 7-5, 6-3. Швейцарецът има 2 победи от 3 мача против Милман, само че загуби сензационно от него на US Open през 2018.

Федерер към този момент има 41 победи и нито една загуба в първите два кръга на Australian Open в кариерата си. Днес той записа №99 в Мелбърн, при общо 14 загуби. Роджър е първият тенисист със 100 или повече победи в някой от шампионатите от " Големия шлем ". Той има 101 триумфа на " Уимбълдън ". /topsport.bg
Източник: dnesplus.bg