Шестима български граждани бяха успешно евакуирани след бедствие на кораб

...
Шестима български граждани бяха успешно евакуирани след бедствие на кораб
Коментари Харесай

Кораб с българи потъна край Гърция: Капитанът е арестуван

Шестима български жители бяха сполучливо евакуирани след злополучие на транспортен съд край гръцкия остров Лефкада,, заяви гръцката брегова защита. Сигналът за злополучие е подаден в сряда преди обяд, като екипите за незабавно реагиране неотложно са се отзовали.

След подаването на сигнала , на мястото бързо идват две лодки на бреговата защита, както и водолаз, с цел да се обезпечи безвредната евакуация на бедстващите. Българите са преместени на друга лодка в положително положение и няма информация за потърпевши.

Потъване на кораба

След евакуацията корабът потъва на към 15 метра дълбочина. Водолази от службата за брегова защита съумяват да открият плавателния съд по-късно. Макар българските жители да са били избавени без пострадвания, капитанът на кораба е задържан.

Разследване и арест на капитана

Капитанът, 47-годишен мъж, е задържан от пристанищните управляващи на Лефкада. Той е арестуван по обвиняване за причиняване на корабокрушение, според член 277 от Гражданския кодекс на Гърция. В момента се организира авансово следствие, с цел да се открият аргументите за случая и дали са налице нарушавания на законодателството.

Созопол ще бъде хазаин на интернационален теоретичен конгрес на НАТО за нанотехнологии

Източник: iskra.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР