Shell & MOH Aviation, съвместната компания на Shell Overseas Holdings

...
Shell & MOH Aviation, съвместната компания на Shell Overseas Holdings
Коментари Харесай

Shell & MOH Aviation ще доставя авиационно гориво за Летище София


Shell & MOH Aviation, взаимната компания на Shell Overseas Holdings и Motor Oil (Hellas) Corinth Refineries S.A ще доставя авиационно гориво на Летище София, съобщи dir.bg. Това е първата локация отвън границите на Гърция, където компанията ще доставя авиационно гориво. Доставчик за България ще бъде Shell & MOH Aviation Fuels Bulgaria, което е 100% дъщерно сдружение на Shell & MOH Aviation.

„ Авиационният бизнес на Shell продължава да е фокусиран върху стратегическото си разгръщане в авансово определени местоположения. Shell & MOH Aviation сполучливо развива бизнеса си в Гърция през последните 7 години и ние се радваме, че това разширение обгръща и пазара в България. Най-важното е да имаме точната конструкция и вярната локация, с цел да осигурим на нашите клиенти допустимо най-качествени и ефикасни услуги. Ние имаме вяра, че подобен е казусът с Летище София, като с неспокойствие чакаме да предложим най-хубавото от продуктите Shell, професионално обслужване и високи стандарти на сигурност “ – разяснява Адам Харисон, Генерален шеф, Shell Aviation за Европа и Южна Африка.

„ Щастливи сме, че Shell уголемява своето бизнес наличие в България като прибавя доставките на авиационно гориво към портфолиото от бизнеси в страната. Вярваме, че със старта на тези интензивности на Летище София, ще допринесем към възстановяване на офертата на авиационно гориво в България и по-нататъшното развиване на най-голямото летище в страната “, добавя Камелия Славейкова, Изпълнителен шеф на Shell България.

За първите осем месеца на 2017 година през летище София са минали 4 363 140 пасажери, което е нарастване от 41% по отношение на същия интервал на миналата година. Самолетите, които са кацнали и изхвърчали през август 2017 година са се нараснали с 14% в съпоставяне със същия месец на предходната година. Летище София е един от основните югоизточни центрове в Европа, употребен от водещи обичайни самолетни компании и огромните нискотарифни превозвачи.

По мотив на новината господин Владимир Рапонджиев, изпълнителен шеф на „ Летище София “ ЕАД сподели: „ Радостен съм да поздравявам навлизането на следващия снабдител на авиационно гориво на столичното летище. Вярвам, че съдействието ни ще бъде построено на положителни взаимоотношения и ще способства за повишение качеството на услугите по даване на авиационно гориво до нашите сътрудници – самолетните компании.

“ Г-н Петрос Зорапас, Главен изпълнителен шеф за Shell & MOH Aviation разяснява: “Започването на оперативна активност в първата за нас интернационална локация е изключително трогателен и основен миг за компанията. Ние имаме доста мощни позиции на гръцкия пазар и сме подготвени да разтеглим активността си отвън границите на Гърция. Аз съм извънредно признателен на нашите сътрудници в България, които ни се довериха. С неспокойствие чакам взаимното ни сполучливо и продължително партньорство. “
Източник: 3e-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР