Шефийлд Юнайтед изненада Лийдс като гост в първия мач от

...

Шефийлд Юн излезе първи след изненада в Лийдс

Шефийлд Юнайтед изненада Лийдс като посетител в първия мач от 14-я кръг в Чемпиъншип.

На "Елънд Роуд " в Йоркширско дерби, Шефийлд се наложи с 2:1 и излезе най-малко краткотрайно отпред в класирането.

С трите точки от Лийдс, Шефийлд има към този момент 30, една повече от Уулвърхемптън и три от Кардиф.

Лийдс пък изостана от челната тройка след провалянето.

Били Шарп нанесе удар по домакините още във втората минута, само че Калвин Филипс изравни 10 минути преди почивката.

Резервата Дейвид Бруукс в 81-та донесе триумфа за Шефийлд, с първия си гол в Чемпиъншип.

Шефийлд излиза отпред за първи път от 12 години, а мениджърът на отбора Крис Уайлдър към този момент мечтае да го изведе с изключение на от Лига 2 в Лига 1, и в Лига 1 в Чемпиъншип, чак до Висшата лига в поредни сезони.