Шефилд Уензди взе скалпа на за ФА Къп след запомнящ

...

Шефилд Уензди изхвърли Нюкасъл от ФА Къп

Шефилд Уензди взе скалпа на за ФА Къп след запаметяващ се триумф с 2:1.. Тогава свраките паднаха от Ливърпул.

И двете попадения за кукумявките, които са в третия ешелон в Англия, вкара Джош Уиндас. Той откри в 52-ата минута, а в 65-ата направи 2:0. При първото попадение имаше подозрение за засада. Страничният рефер обаче не подвигна флага си, а ВАР на „ Хилсбъро “ няма.

Свраките, трети във Висшата лига, върнаха един гол в 69-ата минута посредством резервата Бруно Гимараеш. Той също беше в позиция, съмнителна за засада.

Към края Уиндас имаше късмет и за хеттрик, само че ударът му се отби в гредата. Вратарят на Шефилд Уензди Камерън Даусън също имаше сериозна заслуга за триумфа, тъй като избави куп положения. Две от тях се откриха пред върналия се след дълго лекуване на контузия Александър Исак.
Източник: flashnews.bg