Тото Волф: Формула 1 трябва да е вълнуваща за феновете
Шефът на Мерцедес във Формула 1 Тото Волф подсети, че мнението на почитателите е по-важно от това на водачите, когато става въпрос за оценка на новите механически правила в международния шампионат.
Тестовете и стартът на сезона бяха белязани от поредност недоволства на водачите, отпред с някогашния международен първенец Макс Верстапен, който даже изясни, че в този си тип Формула 1 се е трансформирала във „ Формула Е на стероиди “.
В Ред Бул похвалиха „ фантастичния “ дебют на Исак Хаджар за отбора
„ Не съм чул някой от водачите да приказва хубави неща за предходното потомство болиди, както и да изяснява, че те са били най-хубавите коли – съобщи Волф, който обаче очевидно е пропуснал изявлението на международния първенец Ландо Норис. – Ние имаме податливост да сме носталгично настроени и да се радваме на към този момент отминали събития.
„ Ясно е, че ние отговаряме за положението на спорта. Трябва да има страховит театър, най-хубавите коли в света, както и най-хубавите водачи. Трябва да е вълнуващо за почитателите. Затова би трябвало да държим на продукта ни. “
В Италия: Има живот на планетата Ферари
След това Волф цитира и основния изпълнителен шеф на Формула 1 Стефано Доменикали, който също разяснява тематиката за почитателите.
„ Едната позиция е на тази водачи, която е значима – добави Волф. – Но, както споделя Стефано, единственото, което е значимо за него е това дали им харесва на почитателите, навръх това би трябвало да обърнем внимание. Най-важното е почитателите да харесват Формула 1. “
Никола Цолов: Постоянството ще ни донесе купата!
Тестовете и стартът на сезона бяха белязани от поредност недоволства на водачите, отпред с някогашния международен първенец Макс Верстапен, който даже изясни, че в този си тип Формула 1 се е трансформирала във „ Формула Е на стероиди “.
„ Не съм чул някой от водачите да приказва хубави неща за предходното потомство болиди, както и да изяснява, че те са били най-хубавите коли – съобщи Волф, който обаче очевидно е пропуснал изявлението на международния първенец Ландо Норис. – Ние имаме податливост да сме носталгично настроени и да се радваме на към този момент отминали събития.
„ Ясно е, че ние отговаряме за положението на спорта. Трябва да има страховит театър, най-хубавите коли в света, както и най-хубавите водачи. Трябва да е вълнуващо за почитателите. Затова би трябвало да държим на продукта ни. “
След това Волф цитира и основния изпълнителен шеф на Формула 1 Стефано Доменикали, който също разяснява тематиката за почитателите.
„ Едната позиция е на тази водачи, която е значима – добави Волф. – Но, както споделя Стефано, единственото, което е значимо за него е това дали им харесва на почитателите, навръх това би трябвало да обърнем внимание. Най-важното е почитателите да харесват Формула 1. “
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




