ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Макс Абмас и Дилън Дису

...

№ 7 Тексас държи Колорадо Стейт на 11 точки през първото полувреме, печели с 56-44, за да премине към кръг 2

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Макс Абмас и Дилън Дису означиха по 12 точки и номер 7 поставеният Тексас задържа Колорадо Стейт до 11 точки през първото полувреме по пътя към победа с 56-44 в четвъртък в първия кръг на шампионата NCAA.

Longhorns (21-12) ще срещнат спечелилия от вторият подложен Тенеси и номер 15 Сейнт Питърс в събота.

Исая Стивънс и Джоел Скот изпревариха Рамс (25-11) с по 10 точки. Овните стреляха 29% от игра.

Колорадо Стейт, който държеше Вирджиния до 14 точки през първото полувреме в мача си от първата четворка във вторник, поведе с 8-2, преди колелата да се скапват.

Овните пропуснаха 18 от идващите си 19 удара и означиха единствено три точки през последните 15 минути и половина на първото полувреме. Тексас затвори полувремето със серия 25-3, с цел да поведе с 27-11 в съблекалнята, откакто Абмас удари от центъра при сирена.

Колорадо Стейт стана едвам 10-ият тим в историята на шампионата, който означи 11 гола точки или по-малко през пъ...