ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Лаури Маркканен имаше 33 точки

...

Маркканен вкара 33, Джаз натрупа преднина от 36 точки при победата със 134-122 над Хорнетс

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Лаури Маркканен имаше 33 точки и 12 битки, а Юта Джаз победи Шарлът Хорнетс със 134-122 в събота вечер за 11-ата си победа в 15 мача.

Колин Секстън добави 24 точки и 13 асистенции, до момента в който Джазът (24-23) стреля 56% от играта, направи 17 тройки и направи 36- точка преднина през третата четвърт.

P.J. Вашингтон означи връх в кариерата си с 43 точки – 31 през второто полувреме – а Ник Ричардс добави най-хубавите 26 точки в кариерата си с 13 битки за Хорнетс (10-34). Беше тежък уикенд за Шарлът, който загуби с 34 от Хюстън в петък вечер и падна до 0-3, откогато замени водещия голмайстор Тери Розиър в Маями Хийт.

Стършелите играха без трима титуляри, в това число ЛаМело Бол, който отпадна с болки в глезена. Гордън Хейуърд и Марк Уилямс също остават навън.

Джазът поведоха с 47-24 след първата четвърт, като Марканен и Секстън комбинираха 35 точки и седем тройки. Юта изстреля 18 от 26 от полето в първата четвърт, в това число 9 за 14 от...