ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Дънкан Робинсън отбеляза пет тройки

...

Дънкан Робинсън води балансирана точкова атака, докато Хийт се задържа на върха Хорнетс 116-114

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Дънкан Робинсън означи пет тройки и вкара 24 точки, Кевин Лав даде огромен подтик от пейката с най-високите за сезона 19 точки и Маями Хийт преодоля голямата игра на Тери Розиър от Шарлът, с цел да победи Хорнетс със 116-114 в понеделник вечер.

Джими Бътлър добави 23 точки и осем асистенции, а Калеб Мартин имаше 20 точки и девет битки за Маями, който влезе в мача, откакто загуби пет от последните си седем. Джейми Джакес се включи с 18 точки, преди да отпадне късно.

Розие вкара 34 точки с осем тройки за Хорнетс, само че ударът му от половината корт при последния сирен удари таблото и отскочи.

Маями водеше през по-голямата част от мача и имаше преднина от 12 точки в четвъртата четвърт, преди Хорнетс бързо да понижат преднината до една с 6:51 зад седмата тройка на Розие в мача.

Всеки път, когато Хорнетс се опитваха да поведат, Хийт имаше отговор – без значение дали беше тройка на Кайл Лоури, връщане на Лав или удар на Робинсън.