Още едно състезание, още една победа за Макс Верстапен от Red Bull на GP на Китай
ШАНХАЙ (AP) — Още едно съревнование във Формула 1. Още една победа за Макс Верстапен от Ред Бул.
Трикратният защитаващ купата си завоюва Гран При на Китай в неделя, започвайки от поул, четвъртата му победа в пет надпревари този сезон и 23-та от последните 27, продължаваща през предишния сезон.
Само щета на спирачките предишния месец на Гран при на Австралия в Мелбърн евентуално му попречи да победи и петте.
Верстапен изоставаше единствено няколко обиколки след прекъсване в бокса. Ландо Норис от Макларън беше на към 14 секунди зад Верстапен на второ място - за осми път той е номер 2 в кариерата си, защото към момента търси първата си победа. Съотборникът на Верстапен в Ред Бул Серхио Перес беше трети.
Сигурната кола излезе два пъти по средата на надпреварата. Веднъж след Валтери Ботас на Заубер закъса на ръба на пистата с гръмнал мотор и още веднъж с два съвсем едновременни случая.
В единия Кевин Магнусен подряза Юки Цунода, а в другия Ланс Строл се натъкна на Д...
Прочетете целия текст »




