Шампионският екипаж на Мегапорт Мирослав Ангелов/Георги Гаджев (Шкода Фабия R5)

...

Шампионско начало за екипа на Мегапорт

Шампионският екипаж на Мегапорт Мирослав Ангелов/Георги Гаджев (Шкода Фабия R5) стартира петнадесетото издание на Твърдица Рали с три чисти победи в първите три скоростни стадия и след 28.65 спортни километра води в класирането на първия ден от третия кръг на шампионата за 2019 година

Ангелов/Гаджев приключват първия тур от това съревнование с време от 16:36.6 мин, следвани от Тихомир Стратиев/Еди Сивов (Марина Моторспорт, Форд Фиеста Прото) на 44.2 сек, а трети е екипажът на върналият се в шампионата след седем години пауза тандем на Престиж Петър Гьошев/Димитър Спасов (Пежо 208 R2), които изостават от водача в класирането с 1:02.6 мин.
Но Стратиев/Сивов са на това място под изискване, тъй като поради неточност в схемата на градския скоростен стадий на площад Свобода в Твърдица, с изключение на по-слабото времево достижение (7-о време), те могат да бъдат глобени от спортните комисари на надпреварата.

Забележително е завръщането на Гьошев/Спасов, които не са се състезавали в продължение на 7 години, а в днешните три скоростни стадия три пъти бяха трети, като пред тях са коли с 4 задвижващи колела и с близо 100 " коня " по-мощни.
Четвъртата краткотрайна позиция в края на този ден е за два други състезатели, престоели на скамейката повече от 9 месеца Ц Даниел Попов и Ангел Башкехайов (JRT, Пежо 208 R2), чиято езда също по този начин по никакъв метод не демонстрира, че това е първото им съревнование от миналогодишното издание в рали-спринта във Видин.

В надпреварата през днешния ден потеглиха 19 автомобила, като за съботния ден няма нито един изнемощял екипаж, а финалното тестване за екипажите Ц градският скоростен стадий, носещ името на починалия водач тодор Славов, събра сред 2 и 3000 души на площада.
Утре рали Твърдица продължава с втората порция от скородстни стадии Ц 4 прави (82.13 км, отдалеченост до финала в 15:00 ч. Ц 133.02 км), като първия стадий е Чумерна 1 (7.74 км), който започва в 9:45 ч.

Ето класирането на първите седем екипажа (всеки от тях получава спомагателни точки за класирането на шампионата):