Шампионките от Марица (Пловдив) победиха Хектор (София) с 3:0 (25:12,

...

Ето как маричанки завършиха полусезона

Шампионките от Марица (Пловдив) победиха Хектор (София) с 3:0 (25:12, 25:10, 25:17) гейма в дуел от 7-ия кръг в НВЛ Демакс. Мачът се игра в залата в Драгоман и беше финален за маричанки за първия полусезон в българския волейболен хайлайф за сезон 2023-2024.

Маричанки стартираха стремително и поведоха със 7:3 точки, стигна се до 16:8, а през проблем Марица взе гейма с 25:12.

Във втория гейм Марица направи страхотна серия от 12 следващи точки и поведе с 15:3. Момичетата на Борислав Крачанов затвориха втората част с 25:10.

Третият гейм се стигна до 8:8, а маричанки дръпнаха по-късно с разлика – 14:11, разликата стана 7 при 19:12, а след 25:17 шампионките затвориха мача с 3:0 гейма.

Марица е есенен отличник с цялостен актив от 21 точки и 7 победи от 7 мача. Хектор приключи на полусезона на 7-то място с 3 точки.

Във вторник (5 декември), от 18:00 б.в. Марица гостува на турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул) в Истанбул в четвъртата си среща от груповата фаза на Шампионската лига.
Източник: plovdiv-online.com