Шампионите Торонто Раптърс записаха 13-ти пореден успех в НБА, след

...

Торонто победи Индиана за 13-ти пореден успех

Шампионите Торонто Раптърс записаха 13-ти следващ триумф в НБА, откакто победиха Индиана Пейсърс със 115:106 като посетител.

Баскетболистите на Торонто бяха доста ефикасни в офанзива, като осъществиха общо 17 тройки при близо 45 % успеваемост. Цели шест играчи на отбора означиха най-малко 15 точки в дуела, като най-резултатен бе Сърдж Ибака с 22 точки и 10 битки, Фред ВанВлийт осъществя 20 точки и 7 асистенции, а Кайл Лаури се регистрира с 16 точки и 11 асистенции. За Индиана над всички бе Домантас Сабонис с 19 точки и 16 битки. Торонто заема второ място на Изток с 38 победи и 14 загуби, до момента в който Индиана е на шеста позиция в същата конференция с баланс 31-21.

В различен мач тази нощ Юта Джаз навакса пасив от 16 точки, с цел да победи Портланд Трейлблейзър със 117:114 вкъщи. Водени от намиращия се в страхотна форма Деймиан Лилард гостите преобладаваха в първите две част и се отдръпнаха с 14 точки преднина на почивката. Домакините обаче направиха страхотна трета четвъртина, с цел да понижат изоставането си до една точка, след което бяха по-решителни в последната част и завоюваха мача с три точки разлика. Боян Богаднович означи 27 точки за триумфа на Индиана, до момента в който Лилард осъществя 42 точки, 6 битки и 6 асистенции за Портланд.