Шампионите от Балкан постигнаха победа при гостуването си на Черно

...

Балкан победи Черно море Тича във Варна

Шампионите от Балкан реализираха победа при гостуването си на Черно море Тича с 95:79 като посетители във Варна в мач от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже, предава Българска телеграфна агенция. Балкан има към този момент 15 победи, както и 9 загуби. Домакините са с 11 триумфа и 14 провали. За спечелилите от Ботевград Димитър Димитров бе най-полезен, като вкара 21 точки, взе 11 битки и подаде 6 асистенции. За домакините Аверил Ъгба приключи за следващ път с " дабъл-дабъл " – 14 точки и 12 битки.

В началото на мача играта на домакините бе слаба, а стрелбата им не бе на равнище, а ботевградчани се възползваха оптимално и за малко повече от три минути игра съумяха да поведат с 12:2. Играчите на Черно море Тича реагираха незабавно и съумяха да вкарат 11 следващи точки и понижиха пасива си до 1 точка – 13:14. Минута и 16 секунди преди края на първия интервал Къртис Джоунс вкара панер и осъществя углавен удар и отборът на домакините изравни при 22:22, след което поведе с три точки след тройка на Къртис Джоунс.

Черно море Тича взе първата част с 25:24. За съвсем две минути игра през втората четвърт с тройка на Тач Ънру варненци поведоха с 6 точки при 32:26. С панер на Димитър Димитров 6 минути и 49 секунди преди почивката Балкан още веднъж съумя да поведе при 34:33. Последваха две изравнявания на резултата, последното при 40:40, след които гостите поведоха с 4 точки. На почивката резултатът бе 50:46 за състава от Ботевград.

След почивката още веднъж тимът на Балкан стартира по-добре и небрежно дръпна с 9 точки. Гостите успяваха да поддържан преднина от 4-6 точки, а след средата на интервала поведоха с 10 точки при 66:56, а малко по-късно и с 11 точки.

През третата част стрелбата на домакините още веднъж не бе на нужното равнище. Преди последната част резултатът бе 73:65 за Балкан. През последния интервал баскетболистите на Черно море Тича демонстрираха по-добра и започнаха да стопят изоставането си. Пет минути и 10 секунди преди края на мача с тройка на Тач Ънру пасива на варненци бе понижен до 3 точки - 76:79. Гостите отвърнаха стремително с 9 следващи точки и поведоха с 88:76. До края на срещата първенците нямаха проблеми и завоюваха дуела.
Източник: lupa.bg