Шампионите от Балкан (Ботевград) записаха нова победа в редовния сезон

...

Балкан измъкна победата в Бургас

Шампионите от Балкан (Ботевград) записаха нова победа в постоянния сезон на Националната Баскетболна Лига, откакто се постановиха при гостуването си на Черноморец (Бургас) с 88:79 (20:15; 17:22; 26:28; 25:14) в среща от X кръг.

Дейшон Найт беше най-резултатен за спечелилите – 21 точки, Крис Минков и Марко Радонич прибавиха надлежно по 18 и 15 точки, а Димитър Димитров и Михайло Секулович се отличиха надлежно с по 14 и 12 точки.

Джамал Кинг вкара 26 точки за „ Акулите “, Миленко Велкович записа против името си „ дабъл-дабъл “ – 13 точки и 19 битки, а Блейк Рейнълдс и Георги Кендеров приключиха с по 12 точки.

Ботевградчани имаха известно предимство при започване на дуела, което им разреши да поведат с пет точки – 20:15, само че през втория интервал домакините дадоха отговор на предизвикването със серия от 8:0 и на почивката резултатът бе еднакъв – 37:37.

Третата четвърт още веднъж мина при замяна на превъзходство, откакто в началото баскетболистите на Балкан дръпнаха след седем безответни точки, само че по-късно Черноморец още веднъж откри метод да отговори на противника и след 30 минути бургазлии водеха с 65:63.

Последните 10 минути на срещата минаха напълно под диктовката на Балкан, откакто възпитаниците на Йовица Арсич осъществиха серия от 12:2, с която излязоха още веднъж напред в резултата и този път удържаха лидерската позиция до самия край – 88:79 в интерес на първенците.

Черноморец – Балкан 79:88 (15:20; 22:17; 26:28; 14:25)

Черноморец : Кинг 26, Велкович 13, Рейнълдс 12, Георгиев 3, Милчев 8, Кендеров 12, Тарин 5, Русинов, Георгиев

Балкан: Минков 18, Радонич 15, Димитров 14, Калахан 2, Хол 6, Найт 21, Секулович 12, Симеонов, Ивков