Шампионът Ювентус набързо свали от върха Интер и победи с

...

Дерби дела Моле с познат изход - победа за Юве и отново е лидер

Шампионът Ювентус небрежно смъкна от върха Интер и победи с 1:0 Дерби каузи Моле против Торино при визитата си. В воин за „ бианконерите” се трансформира Матайс де Лихт, който вкара в 70-ата минута. Домакините играха доста добре в хода на мача, а през първото полувреме „ биковете” не получиха дузпа, откакто Де Лихт игра с ръка. Второто полувреме „ остарялата госпожа” заигра на по-високо движение и класата направи разлика.

В 19-ата минута Роналдо получи центриране отдясно и стреля с глава, само че топката мина настрана. Миг по-късно реферът Даниеле Довери пожали Де Лихт, откакто му сподели единствено жълт картон за съществено влизане в краката на Верди.

След 30 минути игра Пауло Дибала опита удар и сполучи, само че Салваторе Сиригу реагира. Белоти пък се отличи с добър рейд отдясно и подаде към Мейте, който стреля, само че неопределено.

Втората част стартира по-леко, а първата обстановка бе пред вратата на Торино, само че Сиригу отрази удар с една ръка. В 69-ата минута стрелецът на Юве Гонсало Игуаин стреля от воле, само че вратарят на Торо още веднъж се намеси.

След тази си интервенция последва корнер, а Игуаин бе на далечната греда. Той върна топката с глава към наказателното поле и Де Лихт от въздуха откри резултата – 1:0.

До края на мача Войчех Шчесни трябваше на дваж пъти да се намесва,, само че пропуски направиха Кристиан Ансалди и Верди.

В самия завършек на мача Кристиано можеше да удвои задатъка на Юве, само че вместо да вкара, стреля в тялото на Сиригу.