Шампионът във Формула 1 ще сменя двигател в опит за

...
Шампионът във Формула 1 ще сменя двигател в опит за
Коментари Харесай

Верстапен наказан с 10 места преди Гран при на Белгия

Шампионът във Формула 1 ще сменя мотор в опит за връщане към успехите
Шампионът във Формула 1 Макс Верстапен по всяка възможност ще получи наказване от 10 места на стартовата решетка за Гран при на Белгия този уикенд.

В болида на нидерландеца ще се употребява нов ендотермичен елемент (Ice) и защото трикратният международен първенец към този момент е употребявал четирите сезонни елемента, позволени от правилника, той ще понесе наказване.

Преди надпреварата Верстапен води със 76 точки пред главния си съперник Ландо Норис от " Макларън ". " Спа " е най-дългата писта във Формула 1, на която изпреварванията са доста лесни и по тази причина най-силните тимове постоянно се възползват от нея, с цел да вкарат нов мотор, понасяйки санкции, без да губят прекалено, поради многочислените благоприятни условия за бързо възобновяване на позиции.

Състезанието обаче се явява добра опция за Норис да редуцира разликата в генералното класиране.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР