Шампионът в НБА Голдън стейт уориърс продължава с колебливото си

...

"Голдън стейт" навакса изоставане от 18 точки, за да победи "Вашингтон"

Шампионът в НБА " Голдън стейт уориърс " продължава с неувереното си показване от началото на новия сезон. Воините, които записаха две загуби в първите си три срещи, бяха неубедителни и против " Вашингтон уизърдс ", само че завоюваха със 120:117 в личната си зала в Оуклънд.

" Вълшебниците " направиха изимутелно първо полувреме, като завоюваха пръвата четвърт с 34:27, а след вторите 12 минути усилиха преднината си с още седем точки.

Най-паметният миг преди почивката обаче беше свадата сред Дреймънд Грийн и Брадли Бийл от гостите. Двамата бяха изгонени малко преди края на втората четвърт. Бийл задържа с лявата си ръка Грийн за потника и го раздра, а с другата го хвана за челюстта. Последва боричкане сред двамата играчи, а съдията реши да ги изгони.

Наложи се Грийн да бъде извеждан от съотборника си Андре Игуодала и защитата в залата, откакто продължи да търси разпра със противника си.

Дреймънд Грийн и Брадли Бийл бяха изгонени след сбиването си.
© Reuters

В третата четвърт " воините " се активизираха, откакто изоставаха с 18 точки и започнаха лека-полека да топят пасива си. Във финалните 12 минути бяха неудържими. Те означиха с 13 точки повече и взеха успеха.

Най-резултатен за първенците беше Кевин Дюрант, който записа дабъл-дабъл. Крилото осъществя 31 точки и взе 11 битки, като добави и шест асистенции. Стеф Къри означи 20 точки и записа осем асистенции. Той вкара две тройки в последната минута на третата четвърт и два пъти беше прецизен от наказателната линия. Именно от този миг стартира обратът на " Голдън стейт ".

В последните секунди на дуела Джон Уол имаше опция да прати срещата в продължения, само че изстрелът му от тройката се оказа неакуратен.

В различен мач от програмата " Орландо меджик " победи със 114:87 " Сан Антонио спърс " и нанесе първа загуба на " шпорите ". Евън Фурние беше най-резултатен с 25 точки като приключи срещата с 10 от 12 при стрелбата, в това число четири от четири от зоната за три точки.

" Магьосниците " записаха трета поредна победа, а Джонатан Симънс способства с 16 точки за триумфа. Аарън Гордън и Никола Вучевич се отчетохоа с по 15. За " Сан Антонио " само Ламаркъс Олдридж беше на равнище. Той приключи с дабъл-дабъл – 24 точки и 11 битки. " Шпорите " бяха едвам 33% от пукотевица и нямаше по какъв начин да се оправят с отличната игра на противника си.

Карл-Антъни Таунс въодушеви
© Reuters

Карл-Антъни Таунс въодушеви " Минесота " за триумф над " Оклахома сити тъндър ".

" Оклахома сити тъндър " претърпя проваляне в личната си зала против " Минесота тимбъруулвс " със 116:119. " Гръмотевиците ", водени от Ръсел Уестбрук и Кармело Антъни нямаха отговор на мощната игра на противника си в заключителната четвърт и позволиха изненадаща загуба.

Карл-Антъни Таунс означи 33 точки и овладя 19 битки за " вълците ". Джими Бътлът се завърна след неявяване от два мача и означи девет точки за триумфа. Уестбрук вкара 27 за " гръмотевиците ", а Антъни и Пол Джордж прибавиха по 23.

Джеймс Хардън записа трипъл-дабъл за " Хюстън рокетс " при успеха със 109:83 над " Шарлът хорнетс ". Гардът осъществя 27 точки, 11 асистенции и 10 битки и беше над всички за " ракетите ". Тимът му вкара 22 пъти от 57 опита от зоната за три точки и останаха единствено на два точни изстрела от върха си, който сложиха през предишния декември.
Източник: dnevnik.bg