Шампионът стартира пролетния полусезон в Първа лига с гостуване на

...

Първа лига НА ЖИВО: Арда - Лудогорец 0:4, голова фиеста

Шампионът започва пролетния полусезон в Първа лига с посещение на Арда в Кърджали. Двата отбора ще изиграят отсрочения си мач от 4-тия кръг. Разградчани са с много промени през зимната акция, като Анте Шимунджа ще дебютира публично на треньорския пост.
Срещата стартира в 14:15 ч. и ще може да го следите

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ
В 4-ата минута Лудогорец опита офанзива посредством Икоко отдясно. Каули Оливейра получи топката и не съумя да насочи удар. Три минути по-късно Десподов опита още веднъж отдясно офанзива.
7` - 0:1! Пиерос Сотириу получи топката в наказателното поле след центриране отляво и не остави никакви шансове на Християн Василев.
В 9-ата минута Шакил Пинас центрира отляво и топката беше изчистена в ъглов удар.
12` - 0:2! Пиерос Сотириу върна топката към Каули Оливейра. Бразилецът стреля от границата на наказателното поле и удвои!
Натискът на Лудогорец продължи, като в 16-ата минута Каули стреля доста рисково. Василев избави удара му. В 21-ата минута Арда опита нахлуване посредством Тонислав Йорданов. Той обаче се намираше в състояние на засада.
23` - 0:3! След центриране от директен свободен удар Алекс Сантана засече топката в наказателното поле и направи резултата типичен.
Иван Коконов опита контраофанзива за Арда в 27-ата минута. Той беше спрян от Игор Пластун. Кърджалии стигнаха до директен свободен удар в 31-ата минута. Тонислав Йорданов стреля над вратата.
Десподов в 35-ата минута стреля право в ръцете на Християн Василев.
39` - 0:4! Десподов центрира от корнер и Камуфана Шоу вкара четвъртия гол за разградчани.
СЪСТАВИ
Арда: 1 Християн Василев, 4 Милен Стоев 8 Милен Желев,9 Тонислав Йорданов,17 Иван Коконов,19 Румен Руменов, 24 Алекс Петков, 25 Енагнон КИКИ, 33 Иван Тилев, 70 Христо Иванов, 81 Атанас Зехиров
Лудогорец: 1 Серджио Падт,6 Шакил Пинас, 7 Алекс Сантана, 11 Кирил Десподов, 19 Пиерос Сотириу,22 Джордан Икоко,23 Мануел Кафумана, 24 Оливие Вердон, 30 Игор Пластун, 90 Спас Делев, 95 Каули Соуса
ПРЕДИ МАЧА
Лудогорец притегли 4 нови попълнения през зимната пауза - аржентинския нападател Матиас Тисера, хърватския вратар Симон Слуга, словенеца Жан Карничник, както и Спас Делев, който пристигна точно от Арда. От има си потеглиха Кристиян Кахлина, Мавис Чибота, Стефан Баджи, Дорин Ротариу, Елвис Ману, Жосуе Са и Димитър Митков.
Преднината на Лудогорец отпред в класирането остана единствено 2 точки след загубите от Пирин и в дербито с ЦСКА. Кампанията на Арда мина през много проблеми, като тимът сви бюджета и се раздели с куп основни футболисти - с изключение на Делев, напуснаха Иван Караджов и Пламен Крумов.
Арда към момента няма победа против Лудогорец, откактто и двата отбора са в елита. Разградчани имат 4 победи, а два мача приключиха наедно.
Източник: sportlive.bg