Шампионът Реал Мадрид завърши 2:2 срещу Селта във Виго в

...
Шампионът Реал Мадрид завърши 2:2 срещу Селта във Виго в
Коментари Харесай

Кризата в Реал Мадрид се задълбочава

Шампионът Реал Мадрид приключи 2:2 против Селта във Виго в мач от 18-ия кръг на испанското футболно състезание.

Така столичани останаха единствено с една победа в последните си четири мача в Ла Лига и с 32 точки заемат четвъртото място, като изостават на 16 точки зад водача Барселона, въпреки и с мач по-малко.Селта е 14-и с 22 точки.

Домакините откриха резултата в 33-ата минута, когато Яго Аспас откри Даниел Вас в добра позиция, датчанинът напредна и с техничен прехвърлящ удар от границата на пеналта преодоля излезлия по-напред Кейлор Навас.

Отговорът на първенците, които бяха без Дани Карвахал, Серхио Рамос и Карим Бензема в състава си, не закъсня и три минути по-късно Гарет Бейл изравни след извеждащ пас на Тони Кроос в ляво в пеналта.

В 38-ата минута Бейл, който е изцяло възобновен от мускулна контузия и стартира като титуляр мач от шампионата за първи път от 20 септември, направи 2:1, откакто отклони от десетина метра пас на Иско от дясно.

След почивката домакините заиграха по-добре и бяха покрай равнене в 72-ата минута. Навас повали Аспас в наказателното поле, само че по-късно избави изпълнената от пострадалия дузпа.

Десет минути по-късно Селта въпреки всичко стигна до 2:2. Макси Гомес вкара с глава от близко след центриране на Вас от дясно.
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР