Шампионът Пари Сен Жермен постигна трудна победа с 2:1 при

...

ПСЖ записа труден успех в отсъствието на Меси

Шампионът Пари Сен Жермен реализира сложна победа с 2:1 при визитата си на Лориен в ранния мач от неделната стратегия на 14-ия кръг в Лига 1. Въпреки отсъствието на Лионел Меси заради лека контузия парижани записаха шести следващ триумф във всички шампионати, а домакините не са спечелили нито един от последните си четири дуела.

Гостите поведоха в резултата още в 9-ата минута. Тогава Неймар блокира изчистване на топката от страна на противниковия вратар Ивон Мвонго и топката попадна в Юго Екитике. Младокът незабавно върна топката назад на бразилеца, който със своя удар я прати в мрежата. При обстановката Мвонго даже се контузи, откакто негов съотборник се стовари върху стража и по този начин той трябваше да бъде наложително сменен. Следващото по-сериозно състояние се откри пред Екитике, който обаче стреля неопределено от комфортна позиция в 31-вата минута. Последваха избавен шут на Килиан Мбапе и пропуск на Жулиен Понсо пред другата врата. Малко преди почивката при контраофанзива Екитике имаше нова опция да се разпише, само че Гедеон Калюлю почисти удара му пред голлинията. “Мерлузите ” съумяха да изравнят в 53-тата минута, когато Терем Мофи беше прецизен след чудесна триходова композиция. Само три минути по-късно те можеха да стигнат до цялостен поврат, само че изстрелът на Мофи този път срещна напречната греда. Последва напън на ПСЖ, който даде резултат чак в 81-вата минута, когато Неймар центрира от корнер, а Данило Перейра с глава означи победното попадение.

Така Пари Сен Жермен събра 38 точки на върха в класирането и продължава да има с 5 повече спрямо главния си преследвач Ланс. Въпреки загубата Лориен към този момент си резервира четвъртата позиция с 27 извоювани пункта.

Снимки: Imago